Alpejska Willa /Alpine Villa/

Dom pełen kontrastów, bardzo interesujący - dla wymagającego i odważnego klienta, poszukującego domu dobrze zaprojektowanego, nietypowego, zwracającego uwagę swoją architekturą. Z zewnątrz dom sprawia wrażenie skomplikowanego, wewnątrz proste otwarte przestrzenie, doskonale oświetlone z przemyślaną,intuicyjną komunikacją.

Alpejska Willa jest bardzo udanym projektem. Architektowi udało sie stworzyć interesującą bryłę budynku w oparciu o szereg załamań na elewacji i detali architektonicznych. Na specjalne życzenie klienta obok domu zaprojektowano wolnostojący garaż, który połączony został z domem niewielkim łącznikiem, pełniącym też rolę wiatrołapu i dodatkowym wejściu do domu. Całości dopełnia wielospadowy dach pokryty dachówką ceramiczną typu [karpiówka] oraz szereg ozdobnych elementów ciesielskich takich jak piękna łukowa wimperga w szczycie, wsparta na mieczach,ozdobne zakończenia krokwi lub kroksztyny.

W domu zastosowano wiele interesujących detali architektonicznych i typowo ciesielskich ozdób. Na elewacji położono tynk "na staro" - ręcznie formowana masa mineralna, a częściowo wykonana została elewacja drewniana. Otwory okienne i drzwiowe zostały wykończone ozdobnymi opaskami wraz w stylu "muru pruskiego".W szczytach dachu wykonano piękne łukowe wimpergi,wsparte na ozdobnie zakończonych mieczach. Uwagę zwracają też deskowane okapy z wyeksponowaną więżbą dachową.Końcówki krokwi wsparte na ozdonych mieczach i zakończone w sposób ciesielski.

We wnętrzu wyeksponowano piękną, masywną nośną konstrukcję drewnianą - słupy wraz z podciągami zacięte mieczami. Widoczne belki stropowe wraz z ozdobnym deskowaniam oraz drewniane schody zabiegowe. Piękna Architektura tego domu wpisuje sie w  formułę "Domy W Pięknym Stylu" i jest dla nas bardzo inspirująca

Dom został wykonany w oparciu o technologię słupowo ryglową i z wykorzystaniem tzw. ciężkiego szkieletu drewnianego (Massivholz). Szeroka ściana zewnętrzna wypełniona grubą warstwą wełny mineralnej wraz z dodatkową warstwą izolacją na elewacji sprawia że ściana jest bardzo ciepła i wraz z drewnianymi ciepłymi oknami zabezpiecza przed stratami ciepła obniżając koszty eksploatacji.Dom posadowiony jest na płycie fundamentowej.

Dane techniczne Metraż
pow. użytkowa 160m²
+ garaż 30 m²
pow. zabudowy 190m²
wysokość 8,4 m
typ dachu wielospadowy
kat dachu 45 °
min. działka 18,4x23,7m