NATURHOME – TECHNOLOGIA

Energooszczędne domy NATURHOME budowane są w systemie modułowym, w oparciu o masywną konstrukcję drewnianą KVH i z zastosowaniem prefabrykacji elementów domu. W zależności od projektu na plac budowy dostarczane są gotowe ściany wraz z zamontowanymi oknami i izolacją, strop w elementach gotowych do montażu.  Także więźba dachowa jest już wcześniej przygotowana, dostarczana jest z wykończonymi okapami, gotowa do złożenia na dachu.

Do budowy domów wykorzystywane są wysokiej jakości materiały, m.in. drewno klejone KVH, ciepłe okna (profil sześcio komorowy), dachówka Braas, wełna mineralna o niskim spółczynniku przenikania ciepła i wiele innych.

Zaawansowany proces prefabrykacji znacznie skraca czas budowy i daje  gwarancję zachowania wysokiej jakości, jak również terminowości wykonania domu. Szybki montaż domu znacznie obniża koszty jego budowy oraz pozwala na kompleksowe wykonanie domu przez cały rok i w dowolnym miejscu w Polsce. W efekcie końcowym otrzymujecie Państwo dom trwały i energooszczędny, szybko i kompleksowo wykonany.

Najedź myszką na krzyżyk lub przytrzymaj palcem

  • More

    Ogrzewanie

    Płytowy Fundament Grzewczy łączy w sobie najlepsze cechy płyty fundamentowej i systemu ogrzewania podłogowego. Jest to jedno z najlepszych i najnowocześniejszych rozwiązań konstrukcyjnych na rynku. System grzewczy Prandelli(woda) współpracuje z dowolnym źródłem ciepła,może być zasilane zarówno z niskotemperaturowego gazowego pieca kondensacyjnego lub pompy ciepła jak również z pieca na paliwo stałe. System powietrzny może być zasilany z pieca lub pracować jako samodzielny system grzewczy dla domu w oparciu o dostarczoną nagrzewnicę elektryczną. Dzięki wysokiej wydajności oraz wykorzystaniu energii elektrycznej w „taniej” taryfie nocnej system grzewczy jest tani w eksploatacji i praktycznie bezobsługowy.

    Zamknij

  • More

    Fundament

    Fundament jest najważniejszą częścią budynku. To od niego zależy, czy nasz dom będzie ciepły i suchy, a także bezpieczny. Właśnie dlatego proponujemy wykonanie fundamentu w formie płyty fundamentowej lub płyty fundamentowej grzewczej w oparciu o sprawdzoną szwedzką technologię. Płyta fundamentowa jest rozwiązaniem przeznaczonym dla budownictwa energooszczędnego i budynków pasywnych. Doskonale izolowany od gruntu fundament zapewnia oszczędność energii i zmniejsza koszty eksploatacji oraz ogrzewania domu.

    Zamknij

  • More

    Izolacja termiczna/Elewacja

    Ściana zewnętrzna już w standardzie wykonywana jest w wariancie energooszczędnym - współczynnik U dla takiej ściany = 0,126 W/m2*K)
    Izolacja termiczna domu wykonywana jest z wełny mineralnej, montowanej w ścianie między konstrukcją domu.
    Dodatkowo w przypadku gdy na elewacji planowany jest tynk, na elewacji

    Zamknij

  • More

    Dach

    Więżba dachowa także wykonywana jest z drewna KVH® w formie gotowych paneli lub precyzyjnie dociętych elementów przygotowanych do montażu. Pokrycie dachowe już w standardzie wykonywane jest przy użyciu dachówki Braas. Możliwe jest także zamówienie innego rodzaju pokrycia dachowego np.blacha „w rąbek” lub z posypką kamienną.
    Oferta obejmuje wykonanie pokrycia dachowego wraz z orynnowaniem, stalowymi opierzeniami oraz wykonaniem ozdobnej drewnianej podbitki pod okapami. W ramach usługi montujemy także komin.

    Zamknij

  • More

    Konstrukcja

    Konstrukcja domu opiera się na masywnym szkielecie drewnianym wykonanym z drewna KVH®. Drewno konstrukcyjne KVH ® (Konstruktionsvollholz) jest materiałem budowlanym opracowanym specjalnie z myślą o nowoczesnej konstrukcji drewnianej. Jest to dobrze wysuszony, wytrzymały i produkt który posiada zdecydowanie lepsze właściwości niż drewno lite. Masywna konstrukcja nośna pozwala na budowę domu w technologii modułowej i wcześniejszą prefabrykację głównych elementów domu w zakładzie produkcyjnym. Na plac budowy dostarczane są wielkoformatowe elementy ścian, stropu oraz więźby dachowej.

    Zamknij

  • More

    Okna

    Energooszczędny dom wymaga zastosowania wysokiej jakości stolarki otworowej. Już w standardzie montujemy ciepłe okna PCV o profilu 6-cio komorowym i z szybą zespoloną k=0,5W/m²*K. Okna montowane są do ściany na hali produkcyjnej i z zastosowaniem „ciepłego montażu”, co gwarantuje wysoką jakość i szczelność przegrody.
    W ramach usługi dostarczamy także masywne drzwi wejściowe a na czas budowy zapewniamy dodatkowe drzwi techniczne/tymczasowe

    Zamknij

Zobacz budowę domu modułowego

Płyta fundamentowa

Choć niewidoczny i niepozorny to FUNDAMENT jest jedną z najważniejszych części budynku. To od niego w dużym stopniu zależy czy dom będzie ciepły i suchy i bezpieczny. Fundamentu nie da się wymienić, właśnie dlatego warto zdecydować się na sprawdzone i nowoczesne rozwiązanie – fundament płytowy.

Posadowienie domu na płycie fundamentowej daje użytkownikowi wiele korzyści. Unikalna konstrukcja takiego fundamentu pozwala na stabilne przeniesienie obciążeń budynku na grunt dlatego jest polecane gdy na działce występują grunty słabo nośne lub wysoki poziom wody gruntowej. Płyta fundamentowa dobrze zabezpiecza przed wilgocią i stratami ciepła, właśnie dlatego jest rozwiązaniem polecanym dla budynków energooszczędnych i pasywnych wpływającym na znaczne obniżenie kosztów eksploatacji budynków.

Koszty wykonania płyty fundamentowej mogą być porównywalne z kosztami wykonania fundamentu tradycyjnego jednak to płyta fundamentowa wykonywana jest znacznie szybciej i w bardzo szerokim zakresie prac - aby w efekcie końcowym uzyskać „poziom zero” danego budynku, bez konieczności wykonywania dodatkowych wylewek posadzkowych.

Dla klientów planujących ogrzewanie podłogowe interesującą alternatywą może być wykonanie Płyty Fundamentowej Grzewczej. Rozwiązanie te łączy w sobie najlepsze cechy płyty fundamentowej i systemu ogrzewania podłogowego. Oferujemy dwa rodzaje systemu grzewczego dostosowane do wszystkich dostępnych źródeł ciepła

System PEX/PERT (woda) polecam dla klientów planujących ogrzewanie z wykorzystaniem pieca gazowego lub pompy ciepła

System powietrzny szczególnie polecam w konfiguracji z nagrzewnicą elektryczną i dla klientów planujących ogrzewanie oparte na energii elektrycznej. 

Pompa ciepła, wentylacja

Ogrzewanie domu przy użyciu pompy ciepła jest bardzo efektywne i ekologiczne. System wykorzystuje energię słoneczną zgromadzoną w ziemi, wodzie lub powietrzu, którą zamienia na ogrzewanie domu i przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Pompy ciepła są bezkonkurencyjne, ponieważ w porównaniu do innych źródeł ciepła wykazują dużo niższe koszty eksploatacji, należą też do niezawodnych i najbezpieczniejszych urządzeń grzewczych.

Pompa ciepła należy do niskotemperaturowych źródeł ciepła i najlepiej sprawdza się w połączeniu z systemem ogrzewania płaszczyznowego,np.podłogowego. W przypadku gdy pompa ciepła zasila system grzewczy zintegrowany w płycie fundamentowej (płyta fundamentowa grzewcza) wykorzystuje większą akumulacyjność cieplną co pozwala na dłuższe przerwy w pracy pompy z zachowaniem wysokiego komfortu cieplnego we wnętrzu.

Instalacja pompy ciepła jest droższa niż „tradycyjny” piec, jednak po porównaniu wszystkich kosztów(np.drogiego przyłącza gazu, dodatkowego komina itp.) może się okazać że różnica zwróci się w bieżących kosztach użytkowania. Inwestując teraz zapewniamy sobie niskie koszty eksploatacji w przyszłości.

WENTYLACJA

System wentylacji mechanicznej z urządzeniem do odzysku ciepła – rekuperatorem zapewnia sprawną wymianę powietrza w każdych warunkach atmosferycznych i redukcję strat ciepła o ponad połowę. Po dodatkowym montażu Gruntowego Wymiennika Ciepła możemy uzyskać efekt chłodzenia pomieszczeń. 

Przewagą wentylacji mechanicznej nad grawitacyjną jest to, że świeże powietrze, zanim trafi do pomieszczeń, przepływa przez filtr w rekuperatorze zatrzymujący nawet bardzo drobne zanieczyszczenia. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła jest obecnie nieodłącznym elementem domów energooszczędnych.